Program Committee

Martin Albrecht, Leibniz Institute for Crystal Growth
Yasuhiko Arakawa, The University of Tokyo
Andrew Armstrong, Sandia National Laboratories
Matthias auf der Maur, University of Rome
Adrian Avramescu, OSRAM
Kris Bertness, National Institute of Standards and Technology
Matthias Bickermann
, Leibniz Institute for Crystal Growth
Julien Brault, Centre de Recherche sur l'Hétéro-Epitaxie et ses Applications
Enrique Calleja, Universidad Politécnica de Madrid
Guillaume Cassabois, University of Montpellier
Shigefusa Chichibu, Tohoku University
Yong-Hoon Cho, Korea Advanced Institute of Science and Technology
Yvon Cordier, French National Centre for Scientific Research
Aurelien David, Soraa, Inc.
Russell Dupuis, Georgia Institute of Technology
Charles Eddy, U.S. Naval Research Laboratory
Martin Eickhoff, University of Bremen
Daniel Feezell, The University of New Mexico
Jaime Freitas, U.S. Naval Research Laboratory
Bruno Gayral, Commissariat à l'Energie Atomique et aux Energies Alternatives
Marianne Germain, EpiGaN
Nicolas Grandjean, École Polytechnique Fédérale de Lausanne
Izabella Grzegory, Unipress
Jung Han, Yale University
Hideki Hirayama, RIKEN
Axel Hoffmann, Technical University of Berlin
Motoaki Iwaya, Meijo University
Debdeep Jena, Cornell University
Hongxing Jiang, Texas Tech University
Tetsu Kachi, Nagoya University
Sergej Karpov, SOFTimpact Ltd.
Alexey Kavokin, University of Southampton
Yoichi Kawakami, Kyoto University
Jong Kyu Kim, Pohang University of Science and Technology
Emmanouil Kioupakis, University of Michigan
Michael Kneissl, Technical University of Berlin
Kazunobu Kojima, Tohoku University
Martin Kuball, University of Bristol
Kei May Lau, Hong Kong University of Science and Technology
Dong Seon Lee, Gwangju Institute of Science and Technology
Robert Martin, University of Strathclyde
Koh Matsumoto, Taiyo Nippon Sanso
Farid Medjdoub, University of Lille
Zetian Mi, University of Michigan
Hideto Miyake, Mie University
Eva Monroy, Commissariat à l'Energie Atomique et aux Energies Alternatives
Yusuke Mori, Osaka University
Yasushi Nanishi, Ritsumeikan University
Geok Ing Ng, Nanyang Technological University
Kazuhiro Ohkawa, King Abdullah University of Science and Technology
Rachel Oliver, University of Cambridge
Abdallah Ougazzadeen, Georgia Tech Lorraine
Tomas Palacios, Massachusetts Institute of Technology
Peter Parbrook, Tyndall National Institute
Giacinta Parish, The University of Western Australia
Pjotr Perlin, Unipress
Mina Rais-Zadeh, University of Michigan
Leo Schowalter, Crystal IS, Inc.
Ulrich Schwarz, Chemnitz University of Technology
Max Shatalov, CVD Equipment Corporation
Bo Shen, Peking University
Zlatko Sitar, North Carolina State University
James Speck, University of California, Santa Barbara
Jun Suda, Nagoya University
Chang Soo Suh, Texas Instruments
Tadeusz Suski, Unipress
Akira Uedono, University of Tsukuba
Andrei Vescan, RWTH Aachen University
Andreas Waag, Braunschweig University of Technology
Wladek Walukiewicz, Lawrence Berkeley National Laboratory
Xinquiang Wang, Peking University
Yuh-Renn Wu, National Taiwan University
Grace Xing, Cornell University
Chih Chung Yang, National Taiwan University
Doug Yoder, Georgia Institute of Technology
Euijoon Yoon, Seoul National University
Martin Zajac, Ammono
Enrico Zanoni
, University of Padova
Agne Zukauskaite
, Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics